top of page

My Site 1 Group

Public·116 members

Kosova Izraeli 2022 12.11.2023


Lajme · Gjykata SpecialeShqipëriaKosovaRajoniBota · Lajme. Hovenier: Izraeli dhe Kosova partnerë të ngushtë të SHBA-së. Nga Valon Rashiti. 6 Prill 2022 / 16:20.


Izraeli Sot – Voice of Israel Distria Krasniqi, medalje të artë në xhudo në “Jerusalem Masters 2022” në Izrael. Nga Izraeli Sot. LIBRA. Shkroi poezinë “Kosova”, poetja ... “Gjatë vizitës së saj, ministrja do të nënshkruajën memorandum e parë ndonjëherë të mirëkuptimit kështu duke i etabluar zyrtarisht marrëdhëniet formale mes Shkollës Ndërkomëbtare për Studime të Holokaustit, Yad Vashemm dhe Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit në Kosovë”, u tha më tej në lajmërim. Kosovë-Izrael: Nga marrëdhëniet politike deri tek ato tregtare 12 tet 2023 — Kosova dhe Izraeli zyrtarizuan marrëdhëniet diplomatike në shkurt të vitit 2021. Në vitin 2022, në Kosovë u hap Oda Ekonomiko Kosovë-Izrael ... Gjatë vizitës së saj, ministrja do të nënshkruajë memorandumin e parë të mirëkuptimit duke i vendosur zyrtarisht marrëdhëniet formale mes Shkollës Ndërkombëtare për Studime të Holokaustit, Yad Vashemm dhe MASHTI-t në Kosovë”, thuhet në njoftim. Yad Vashem ka një rrjet ndërkombëtar shkollash dhe ofruesish shërbimesh arsimore në gjashtë kontinente. Ndryshe, ministrja Gërvalla është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Izrael, ku gjatë ditës së djeshme zhvilloi takim me kryetarin e Federatës Izraelite të Odës Ekonomike të Izraelit, Uriel Lynn, anëtarin e kryesisë Roy Roznek si dhe përfaqësues të tjerë të Odës. Më pas delegacioni i Republikës së Kosovës vizitoi Universitetin Bar Ilan në Tel Aviv. Dita e parë e vizitës në Izrael u përmbyll në Jerusalem me një darkë pune, në të cilën ishin ftuar gra prominente izraelite si Dana Weiss, gazetare dhe analiste e njohur politike në Chanel 12, Avital Leibovich, drejtuese e Komitetit Amerikano-Hebraik në Jerusalem, Dr. 09/08/2022 18:36 Bashkëpunimi në fushën e Sigurisë dhe Mbrojtjes midis Kosovës dhe Izraelit, Demiri takon gjeneralmajorin EilandAmbasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim me Gjeneralmajorin (në pension) e Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, z. Gior Eiland. 24/06/2022 19:28 Kuvendet e Kosovës dhe Izraelit diskutojnë heqjen e vizave dhe punësimin sezonalDeputeti Avdullah Hoti, në cilësinë e Kryetarit të Grupit të Miqësisë Kosovë-Izrael, ka zhvilluar takim online me Kryetarin e Grupit të Miqësisë Kosovë-Izrael në Parlamentin e Izraelit, deputetin Ali Salalha. FFK Kosova Presidenti Ademi shtroi darkë për krerët e Federatës izraelite · Njoftim për opinion për ndeshjen Kosova – Izraeli · Armend Misini zgjidhet kryetar i ri i LRF të ... Kosova Izraeli transmetim i drejtpërdrejtë 2022 12 nëntor 20 8 orë më parë — Kosova Izraeli transmetim i drejtpërdrejtë 2022 12 nëntor 2023 Sporti Një korrespondente e huaj e BBC-së u detyrua të braktiste transmetimin ... Kosova dhe Izraeli sot nënshkruajnë memorandumin e parë të mirëkuptimitKosova dhe Izraeli do të nënshkruajnë sot një memorandum mirëkuptimi, i cili njëherit është edhe memorandumi i parë që kur Izraeli ka njohur pavarësinë e Kosovës. Kështu u bë e ditur në një njoftim për media nga Qendra Përkujtimore Botërore e Holokaustit, Yad Vashem. “Më 9 maj, zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla, do të vizitojë Qendrën Përkujtimore Botërore të Holokaustit. Ministrja Gërvalla-Schwarz do të vizitojë Muzeun Historik të Holokaustit, do të marrë pjesë në një ceremoni në Sallën e Kujtesës, do të vizitojë Memorialin e Fëmijëve dhe do të nënshkruajë Librin e të ftuarve Yad Vashem. Le Kosovo et Israël prêts à approfondir leur coopération ... kosova #Israël #Albin Kurti #tamar ziv. 5 avril 2022, 18 h 45. Distribuer à. Konjufca : Nous n'acceptons pas la bosnisation du Kosovo · Concours de caméraman. Kosove – Page 2 – Izraeli Biznes – Israel Business Newspaper 12/04/2022 20:16. Izraeli dhe Kosova thellojnë bashkëpunimin. Ali Salalha është emëruar kryetar i Grupit Parlamentar të Miqësisë Izrael-Kosovë. 12/04/2022 17:19. Israel vs Kosovo, 25 March 2023 - eu-football.info Israel vs Kosovo Euro 2024 qualification match report, Israel line-up, Kosovo posted on 7 December 2022 at 13:21:00. Announced venue: Tel Aviv, Bloomfield ... Njohja e Kosovës dhe ambasada në Izrael, Vuçiç - Gazeta Si ... 2022. Aa Aa. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se Serbia do të veprojë Kosova nënshkroi për njohje të ndërsjellë me Izraelin, ndërsa Serbia se do ... Më 9 maj Kosova dhe Izraeli nënshkruajnë Memorandumin e parë të Mirëkuptimitschedule20:54 - 8 Maj, 2022 Memorandumi i parë i Mirëkuptimit mes Kosovës dhe Izraelit do të nënshkruhet të hënën, lajmëroi Qendra Përkujtimore Botërore e Holokaustit, Yad Vashem. Një memorandum i tillë do të nënshkruhet në kuadër të kësaj qendre dhe Ministrisë së Arsimit të Kosovës, u bë e ditur përmes një lajmërimi. “Më 9 maj, zv/kyeministrja e Kosovës Donika Gërvalla do të vizitojë Yad Vashem, Qëndrën Përkujtimore Botërore të Holokaustit”. EURO 2023: Kosova e Izraeli me shikues në PrishtinëNdeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e tifozëve. Kështu ka bërë të ditur për KosovaPress presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. U raportua gjatë ditës se sotme se po vlerësohet situata e sigurisë në vend dhe se kjo mund të çojë në ndalimin e tifozëve në tribuna, por një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Kosove – Page 2 – Izraeli Biznes – Israel Business NewspaperBashkëpunimi ekonomik Kosovë-Izrael, Krasniqi takim me FrejMinistri Krasniqi gjatë kësaj vizite është pritur në takim nga ministri izraelit për Bashkëpunim Regjional, Esawi Frej 13/09/2022 17:23 Ramush Haradinaj takon ambasadoren e Izraelit, Tamar ZivKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv. Ines Demiri (@InesDemiri1) / X MFA Kosova · @MFAKOSOVO. ·. 5 avr. 2022. DPM/FM @gervallaschwarz was delighted to receive the Israeli Ambassador HE Tamar Ziv in #Kosova this morning. 23/05/2022 18:11 “Marrëveshjet Abraham”, ambasadorja Demiri: Ja përfitimet Kosovë-IzraelAmbasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë takimin e radhës të Grupit të Knessetit për Promovimin e “Marrëveshjeve Abraham” 16/05/2022 20:09 Kosova dhe Izraeli thellojnë bashkëpunimin, nënshkruajnë tre memorandumeNëshkrimi i tyre u bë nga ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla dhe ministri i Jashtëm i Izraelit, Yair Lapid. 09/05/2022 14:28 Historike – Më 9 maj, Kosova dhe Izraeli nënshkruajnë Memorandumin e parë të MirëkuptimitMemorandumi i parë i Mirëkuptimit mes Kosovës dhe Izraelit do të nënshkruhet të hënën, lajmëroi Qendra Përkujtimore Botërore e Holokaustit, Yad Vashem. (TRANSMETIM) Izraeli Kosova 2022 25 mars 2023 - Sincomaco (TRANSMETIM) Izraeli Kosova 2022 25 mars 2023 Importet të ndara sipas grupmallrave sugjerojnë se, vetëm ushqimet dhe produktet kimike janë rritur gjatë ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page